Aktuality

Tu nájdete tlačové správy, novinky a oznamy

Reakcia ISKM na schválenie lockdownu

24.11.2021 - Oznamy

Vláda počnúc zajtrajším dňom schválila lockdown, o ktorom tvrdí, že je najtvrdším, aký sme tu mali. Ako maloobchodníci s tým nemôžeme súhlasiť, pretože sa jedná len o zatvorenie vybraných obchodov a služieb. Očkovaní a neočkovaní, negatívni aj pozitívni sa naďalej budú môcť stretať v preplnených supermarketoch pri nákupoch vianočných darčekov, následne môžu nákazu priniesť na pracovisko. Nezatvárame fabriky, pracoviská, školy a teda zníženie mobility bude minimálne s koncentrovaním sa v minime otvorených prevádzok alebo v automobilkách.

Neobmedzením cestovania spôsobíme výlety na vianočné nákupy do zahraničia a cielene zlikvidujeme maloobchod, ktorý nemusí mať vzhľadom na situáciu a obracanie každého eura (obzvlášť v nákladom predvianočnom období) na úhradu miezd zamestnancov. Na tlačovej konferencii z úst predstaviteľov vlády nezaznela ani jedna informácia o odškodnení zatvorených prevádzok, ktoré by bolo už od zajtra pre ne nachystané. Naopak vláda mala štyri týždne čas na prijatie opatrení, ktorým sa obchodníci musia prispôsobiť za pár hodín.

Myslíme si, že rozptýlením ľudí medzi väčšie množstvo bezpečných obchodov v režime očkovaný/prekonaný by sa znížilo riziko šírenia nákazy medzi ľuďmi. Preto žiadame o čo najrýchlejšie otvorenie našich prevádzok a ruka v ruke s tým musí prísť k výraznému odškodneniu, a to aj za predchádzajúce vlny. Na základe tvrdení príslušných autorít sa totiž obávame, že naše obchody zostanú zatvorené podstatne dlhšie ako sľubované dva týždne.

+421 911 281 982

Daniel Krakovský
Predseda ISKM

iskm@iskm.sk

Na vaše e-maily budeme odpovedať čo najskôr. Slúži aj pre kontakt s médiami.

Adresa ISKM

Školská 929/42
922 41 Drahovce